Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Silniki dla V-22 Osprey

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 23 kwietnia 2012

Rolls-Royce dostarczy w ciągu pięciu lat 268 silników AE 1107C, przeznaczonych dla samolotów hybrydowych V-22 Osprey. Wartość kontraktu wynosi 598 mln USD.

Głównym użytkownikiem samolotów Osprey, w wersji oznaczonej jako MV-22, jest Korpus Piechoty Morskiej, gdzie w styczniu bieżącego roku wykorzystywano operacyjnie 97 maszyn, przede wszystkim do transportu żołnierzy i zaopatrzenia. Przedstawiona na zdjęciu wersja CV-22 (13 egz., dane także ze stycznia) wyposażona w dodatkowe zbiorniki paliwa, używana jest przez Dowództwo Operacji Specjalnych (USSOCOM) / Zdjęcie: USAF

Kontrakt związany jest z zamówieniem na kolejną transzę, 122 Osprey`ów, w większości przeznaczonych dla USMC (zobacz: Oferta na Osprey`e).

W pierwszym roku umowy amerykańska filia Rolls Royce`a (przed wykupieniem - Allison Engine) dostarczy 70 silników AE 1107C, o łącznej wartości 151 mln USD. Kontrakt przewiduje w opcji dodatkowe lata dostaw, aż do przekazania 268 silników i pakietu części zamiennych.

Rolls-Royce jest jedynym dostawcą układów napędowych do V-22 Osprey, produkowanych przez konsorcjum Boeinga i Bella. Do tej pory zakłady tych przedsiębiorstw opuściło ok. 160 samolotów hybrydowych. Plany Pentagonu przewidują zakup 458 maszyn seryjnych, z których 360, jako MV-22, ma trafić do US Marine Corps.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra