Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Anulowanie wyboru Gromów?

Przemysł zbrojeniowy, 25 kwietnia 2012

Według tygodnika Jane's, peruwiańskie ministerstwo obrony anulowało wybór konsorcjum, w skład którego wchodzi Bumar, jako dostawcy systemu obrony przeciwlotniczej.

Elementem oferty były także naramienne wyrzutnie przeciwlotnicze Grom. Kontrakt z Peru mógłby być największym sukcesem eksportowym, związanym z tym typem broni / Zdjęcie: MON

Jane's informuje, że przyczyną anulowania wyboru były błędy proceduralne. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy przetarg zostanie powtórzony. Nie ma także komentarzy ze strony zainteresowanych podmiotów: konsorcjum tworzą izraelski Rafael, proponujący zestawy przeciwlotnicze krótkiego i średniego zasięgu Spyder SR i Python 5 Derby, Northrop Grumman (3 radary wczesnego ostrzegania AN/TPS-78) oraz Bumar (zestawy Poprad i Grom; zobacz: Peru wybrało Gromy i Poprady).

Monika Koniecko, rzecznik prasowy Bumaru poinformowała, że do tej pory nie otrzymano żadnego oficjalnego pisma, przedstawiającego stanowisko resortu obrony Peru, a spółka nie może komentować doniesień prasowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.