Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Finlandia kupuje Orbitery

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 07 maja 2012

Finlandia wybrała oferowane przez ADS Orbitery 2, jako mini-bsl dla swej armii. W ostatniej fazie rozgrywkę przegrał BlueBird oferujący SkyLite B. 55 bsl ma kosztować ponad 23 mln Euro.

Finlandia rozstrzygnęła ostatecznie przetarg na dostawy mini- bsl. Wygrała go oferta izraelskiego Aeronautics Defence Systems - Orbiter 2 (Orbiterów pierwszej generacji używają polskie SZ, Poznawanie Orbiterów, 2007-11-29). W ostatniej fazie w pokonanym polu pozostał inny produkt z Izraela - BlueBird z SkyLite B. Wartość kontraktu na dostawę 55 systemów ma wynieść 23,6 mln Euro.

Bsl Orbiter 2 to mały bezzałogowiec o masie startowej poniżej 10 kg i rozpiętości ok. 3 m. Może utrzymywać się w powietrzu przez 3,5 h w zasięgu ok. 80 km na wysokości do 6 km. ADS oferuje obecnie już nieco większe Orbitery 3 o długotrwałości lotu 7 h i zasięgu 100 km (na zdjęciu poniżej). Finlandia wybrała jednak tańsze i bardziej sprawdzone rozwiązanie.

Orbiter 2 jest wyposażony w systemy rozpoznania dostarczane przez Controp - spółkę ADS (51%) i Rafaela (49%). Masa wyposażenia może wynosić do 1,2 kg. Na zdjęciu - Orbiter 2 z trójsensorową głowicą M-STAMP (Multi-sensor stabilized miniature payload).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.