Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pożar USS Miami

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 24 maja 2012

Wczoraj wieczorem na znajdującym się w stoczni w Portsmouth atomowym okręcie podwodnym USS Miami wybuchł pożar. 6 osób zostało rannych. Reaktor był w tym czasie wyłączony.

Płomienie w przedniej części remontowanego w Portsmouth Naval Shipyard na wyspie Kittery atomowego okrętu podwodnego SSN 755 USS Miami zauważono wczoraj ok. 17:40 czasu lokalnego. Reaktor okrętu był wyłączony, na pokładzie nie było uzbrojenia (standardowo są to pociski samosterujące Tomahawk i torpedy Mark 48). Reaktor nie uległ żadnemu uszkodzeniu. W przedniej części okrętu znajdują się przedziały załogi i systemy dowodzenia.

Okręt znajduje się w suchym doku nr 2. Czarny dym pożaru był widoczny z odległości kilku kilometrów. Strażacy walczyli z ogniem jeszcze dziś rano. W akcji gaszenia pożaru wykorzystano m.in. sprzęt przywieziony z odległego o 100 km Logan International Airport w Bostonie i Hanscom Air Force Base w Massachusetts. 6 osób zostało rannych. 3 z nich po opatrzeniu w szpitalu udały się do domów.

USS Miami to okręt podwodny typu Los Angeles. Do służby wszedł 30 czerwca 1990. Jego stałą bazą jest Groton. Ostatnią misję bojową (US Navy i Royal Navy ćwiczą blokadę irańskiej floty podwodnej, 2007-12-04) odbywał w drugiej połowie 2011. Remont w Portsmouth rozpoczęto 1 marca 2012. Standardową załogę okrętu stanowi 13 oficerów i 120 marynarzy.

Zdjęcie: WMUR


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.