Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pożar USS Miami

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 24 maja 2012

Wczoraj wieczorem na znajdującym się w stoczni w Portsmouth atomowym okręcie podwodnym USS Miami wybuchł pożar. 6 osób zostało rannych. Reaktor był w tym czasie wyłączony.

Płomienie w przedniej części remontowanego w Portsmouth Naval Shipyard na wyspie Kittery atomowego okrętu podwodnego SSN 755 USS Miami zauważono wczoraj ok. 17:40 czasu lokalnego. Reaktor okrętu był wyłączony, na pokładzie nie było uzbrojenia (standardowo są to pociski samosterujące Tomahawk i torpedy Mark 48). Reaktor nie uległ żadnemu uszkodzeniu. W przedniej części okrętu znajdują się przedziały załogi i systemy dowodzenia.

Okręt znajduje się w suchym doku nr 2. Czarny dym pożaru był widoczny z odległości kilku kilometrów. Strażacy walczyli z ogniem jeszcze dziś rano. W akcji gaszenia pożaru wykorzystano m.in. sprzęt przywieziony z odległego o 100 km Logan International Airport w Bostonie i Hanscom Air Force Base w Massachusetts. 6 osób zostało rannych. 3 z nich po opatrzeniu w szpitalu udały się do domów.

USS Miami to okręt podwodny typu Los Angeles. Do służby wszedł 30 czerwca 1990. Jego stałą bazą jest Groton. Ostatnią misję bojową (US Navy i Royal Navy ćwiczą blokadę irańskiej floty podwodnej, 2007-12-04) odbywał w drugiej połowie 2011. Remont w Portsmouth rozpoczęto 1 marca 2012. Standardową załogę okrętu stanowi 13 oficerów i 120 marynarzy.

Zdjęcie: WMUR


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra