Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eurosatory: Premiera Gryfa

Przemysł zbrojeniowy, 16 czerwca 2012

PIAP od dawna wpisał się w krajobraz krajowych i zagranicznych targów specjalnych. Na Eurosatory 2012 przedstawił - po raz pierwszy - małego robota pirotechnicznego, Gryfa.

Na pierwszym planie Gryf, w tle największy w ofercie Ibis

Warszawski PIAP prezentował na zakończonych wczoraj targach Eurosatory 2012 gamę swoich produktów, doskonale znanych w kraju i za granicą (zobacz np.: Ibis dołączył do Inspektora, Scout i LRM w PIAP). Ostatnim, tegorocznym klientem na mobilne roboty antyterrorystyczne okazała się hiszpańska Guardia Civil, wydłużając listę importerów polskiego instytutu.

Na podparyskiej wystawie swoją międzynarodową premierę miał 38-kilogramowy Gryf, urządzenie znane u nas od kilku miesięcy. Może ono podnieść ładunki o masie do 15 kg, a ramię ma łącznie 7 przegubów, co zapewnia doskonałe możliwości operowania chwytakiem. Widoczność z kamery poprawiło jej zainstalowanie na obrotowej platformie. Podobnie jak w innych produktach PIAP, także Gryf może zostać wyposażony w inne sensory i urządzenia robocze, w zależności od potrzeb odbiorców.

Ramię Gryfa - podobnie jak innych robotów pirotechnicznych - musi jednocześnie dysponować dużym udźwigiem i być zdolne do wykonywania delikatnych prac / Zdjęcia: Michał Likowski

Polski instytut nie był jedynym, prezentującym roboty saperskie i inspekcyjne. Konkurencja w tej dziedzinie jest bardzo duża. Faktem jest jednak - co potwierdzali także użytkownicy i potencjalni nabywcy robotów PIAP - że należą one do ścisłej światowej czołówki, oferując konkurencyjne ceny.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra