Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

2 razy więcej Leopardów dla Arabii Saudyjskiej

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 czerwca 2012

Arabia Saudyjska zamierza kupić ponad 2 razy więcej czołgów Leopard niż wcześniej nieoficjalnie informowano. W grę wchodzi kontrakt na 600-800 wozów tego typu.

Rok temu w niemieckich mediach pojawiły się informacje o możliwej sprzedaży Arabii Saudyjskiej 200-300 czołgów podstawowych Leopard 2A7+ (Leopardy 2A7+ dla Arabii Saudyjskiej, 2011-07-04). Teraz Bild am Sonntag podaje na podstawie nieoficjalnych źródeł rządowych, że ewentualna transakcja może dotyczyć ponad dwukrotnie większej liczby wozów tego typu. W grę wchodzi zakup 600-800 Leopardów 2 wartych ponad 10 mld Euro. Kontrakt miałyby realizować Krauss-Maffei Wegman i Rheinmetall. Czołgi może też produkować z licencji General Dynamic/Santa Barbara, która kilka lat temu usiłowała sprzedać Saudyjczykom Leopardy z pominięciem przedsiębiorstw niemieckich.

Według gazety, umowa dotycząca pierwszej transzy 270-300 niemieckich czołgów jest gotowa do podpisania. Kontrakt ma być zawarty przed 20 lipca, kiedy zaczyna się Ramadan. Jego zawarciu sprzeciwia się niemiecka opozycja, uważająca Arabię Saudyjską za jeden z najbardziej autorytarnych i opresyjnych reżimów na świecie. Wątpliwości ma też kanclerz Angela Merkel oraz ministrowie spraw zagranicznych i obrony. Zawarcie umowy popierają zaś resorty gospodarcze.

Ogromnej wartości kontrakty z Saudyjczykami zawarły ostatnio USA (Arabia Saudyjska kupiła 84 F-15SA, 2011-12-29) i W. Brytanią (PC-21 w pakiecie z Hawkami, 2012-05-18). Amerykanie oferowali Saudyjczykom także swoje czołgi M1 Abrams, ale przegrały one w rywalizacji z konstrukcją niemiecką.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.