Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi AW169

Lotnictwo cywilne, 07 lipca 2012

Wczoraj w Cascina Costa odbył się oblot drugiego prototypu 4,5-tonowego śmigłowca AgustaWestland AW169. W program prób w locie zostaną zaangażowane 4 wiropłaty.

Zdjęcie: AgustaWestland

AW169 jest przeznaczony do transportowania ok. 10 osób. Planuje się także wykorzystywanie śmigłowca jako sanitarki czy maszyny poszukiwawczo-ratowniczej. W ofercie włosko-brytyjskiego przedsiębiorstwa ma on wypełnić lukę między 3,4-tonowym AW109 a 6,4-tonowymi AW139 i PZL W-3 Sokół.

Program prób powinien zostać zakończony w 2014, uzyskaniem cywilnego certyfikatu europejskich władz lotniczych. Pierwszy prototyp został oblatany w maju bieżącego roku (zobacz: Oblot AW169). Przed końcem 2012 do testów dołączy 3., a w przyszłym roku 4. maszyna. Według producenta, zebrał on już zamówienia na kilkadziesiąt wiropłatów tego typu. Spodziewa się sfinalizowania kolejnych rozmów w czasie rozpoczynających się 9 lipca targów lotniczych w Farnborough, gdzie zaprezentuje się pierwszy prototyp AW169.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.