Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

MiG-29 wylądował na Vikramaditya

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 29 lipca 2012

W trakcie prób morskich indyjskiego lotniskowca Vikramaditya po raz pierwszy na jego pokładzie wylądował samolot - dwumiejscowy MiG-29 KUB.

Zdjęcie: kuleshovoleg.livejournal.com

Do pierwszego lądowania na lotniskowcu INS Vikramaditya (ex-Admirał Gorszkow) doszło wczoraj. Wcześniej myśliwiec MiG-29 KUB jedynie kołował po pokładzie. Za sterami dwumiejscowego samolotu znajdowali się dwaj rosyjscy piloci doświadczalni: płk Nikołaj Diordica i Michaił Bieliajew. Lotniskowiec płynął po Morzu Barentsa. Na jego pokładzie znajduje się mieszana - rosyjsko-indyjska załoga (Druga tura testów INS Vikramaditya, 2012-07-21).

Po zakończeniu prób i usunięciu ewentualnych usterek, INS Vikramaditya ma zostać przekazany Indiom. Obecny plan przewiduje, że nastąpi to w grudniu br. Na pokładzie lotniskowca ma bazować 16 myśliwców MiG-29K/KUB (Wszystkie MiG-29K w służbie, 2012-05-18) i tuzin śmigłowców Kamowa.

Rosyjsko-indyjski kontrakt na remont i modernizację INS Vikramaditya oraz komponent lotniczy został wyceniony na 2,3 mld USD. Pierwotnie, w 2004 miało to być o 800 mln USD mniej. Program jest bardzo opóźniony w stosunku do pierwotnych planów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.