Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wszystkie MiG-29K w służbie

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 18 maja 2012

Cała eskadra indyjskich myśliwców pokładowych MiG-29K została przyjęta oficjalnie do służby w lotnictwie marynarki wojennej, ponad 2 lata po dostawach pierwszych egzemplarzy.

Jeden z indyjskich MiG-29KUB, jeszcze w czasie testów na pokładzie rosyjskiego lotniskowca (TAWKR, ciężkiego krążownika lotniskowcowego) Admirał Kuzniecow. Samoloty, w porównaniu do starszych wersji popularnych dwudziestek dziewiątek są większe (ich masa wzrosła o 30%), mają również silniki RD-33MK o zwiększonym ciągu, możliwość atakowania celów powierzchniowych oraz zmodernizowaną elektronikę, w tym radar Żuk-ME z anteną szczelinową ze skanowaniem mechanicznym. Resurs nowych samolotów został wydłużony 2-krotnie, a koszt godziny lotu zredukowano aż o 2,5 raza / Zdjęcie: MiG

Indie w 2004, za 650 mln USD, zamówiły 16 pokładowych myśliwców MiG-29K/KUB dla lotniskowca INS Vikramaditya (ex-Admirał Gorszkow). W 2010 zawarto dodatkowy kontrakt, dotyczący kolejnych 29 samolotów (zobacz: MiGi-29K dla Indii za 1,2 mld USD).

Oficjalne wejście do służby samolotów pierwszej transzy dostaw dotyczy jednak tylko 15 maszyn. 16. myśliwiec w wersji szkolno-bojowej, rozbił się bowiem w czerwcu ubiegłego roku pod Achtubińskiem, grzebiąc we wraku obu pilotów (zobacz: Katastrofa MiG-29KUB). Obie strony nie ujawniły wyników śledztwa w tej sprawie. Można jednak przypuszczać, że przyczyną był błąd pilota lub mechaników. Indie nie wstrzymały bowiem procesu wdrażania pokładowych MiG-29K do służby, a przedstawiciele lotnictwa marynarki wojennej zapewniają o swojej satysfakcji z dotychczasowych doświadczeń w użytkowaniu tych samolotów.

Pierwsze loty z pokładu lotniskowca INS Vikramaditya obędą się prawdopodobnie w 2013. Okręt ma bowiem zostać przekazany odbiorcy w grudniu bieżącego roku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.