Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny zakup Hermesów

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 06 sierpnia 2012

Przedstawiciele Elbit Systems poinformowali, że podpisali kolejną umowę - prawdopodobnie czwartą - sprzedaży bsl Hermes 450 i Hermes 900 do Ameryki Łacińskiej.

Hermes 900 przy maksymalnej masie startowej 1180 kg może zabrać 350 kg ładunku - różnego rodzaju systemy rozpoznawcze. Długotrwałość lotu wynosi 36 h, a pułap - 10 km. Mniejszy Hermes 450 może zabrać ładunek o maksymalnej masie 150 kg / Zdjęcie: Elbit Systems

W lakonicznym komunikacie producent poinformował, że kontrakt ma wartość kilkudziesięciu mln USD, a dostawy samolotów i stacji naziemnych powinny zakończyć się w 2014. Nie ujawniono kraju klienta, ograniczając się do stwierdzenia, że leży on w Ameryce Łacińskiej.

Do tej pory Hermesy zostały kupione przez Chile (modele 900 i 450), Meksyk (900) i Brazylię (450). Możliwe, że nowy kontrakt jest dopełnieniem poprzednich, może być jednak zupełnie nowy. Izraelska prasa - powołując się na nieoficjalne dane - spekuluje, że odbiorcą jest Kolumbia, a wartość kontraktu wynosi ok. 50 mln USD. Bogota konsekwentnie wzmacnia liczbę i wyposażenie wojsk zwalczających komunistyczną partyzantkę FARC oraz sprzymierzone z nią grupy narkotykowe. Do tej pory zadania rozpoznawczo-uderzeniowe spełniają śmigłowce oraz lekkie AT-26B Super Tucano (Zestrzelenie Super Tucano?, 2012-07-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.