Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot C-130J dla Omanu

Lotnictwo wojskowe, 10 sierpnia 2012

Lockheed Martin poinformował wczoraj o oblocie pierwszego z 3 C-130J Super Hercules zakupionych przez Oman. Ma on zostać dostarczony od biorcy jeszcze w bieżącym roku.

Oprócz samego C-130J-30 Oman zamówił też wyposażenie dodatkowe, w skład którego wchodził, m.in. jeden egzemplarz opartego o systemy laserowe aktywnego urządzenia samoobrony przed pociskami naprowadzanymi na podczerwień (AN/AAQ-24), 7 czujników MWS Northrop Grumman AN/AAR-54, 2 systemy RWR AN/ALR- 56M, 2 wyrzutniki BAE SYSTEMS AN/ALE-47 a także systemy komunikacji i nawigacji. Głównym realizatorem zamówienia miał być Northrop Grumman. Na zdjęciu C-130J-30 (nr boczny: KC-380I) znajdujący się w wyposażeniu wojsk lotniczych Indii / Zdjęcie: Defense Industry Daily

Oblot samolotu jest elementem realizacji dwóch porozumień pomiędzy Sułtanatem a amerykańskim koncernem. Pierwsze z 2009 zakładało kupno jednego Herculesa w wersji C-130J-30 z wydłużonym kadłubem. Drugie, podpisane rok później, dotyczyło zakupu 2 C-130J w podstawowej konfiguracji (Herculesy dla Omanu, 2010-08-18).

Dostawa samolotu, który wzbił się w powietrze dwa dni temu, zostanie zrealizowana w ciągu najbliższych miesięcy. Zamówione później maszyny mają trafić do odbiorcy w 2013 i 2014. Obecnie wojska lotnicze Sułtanatu wykorzystują 3 C-130H, które zakupiono jeszcze w latach 1980.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra