Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W Bangkoku aresztowano Wiktora Buta

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 marca 2008

Znany z nielegalnego handlu bronią, Rosjanin Wiktor But został aresztowany wczoraj w Bangkoku. Operację przeprowadzili agenci amerykańskich służb specjalnych.

Przeciwko Butowi zorganizowano prowokację na terenie Tajlandii. Przez około rok kontaktowali się z nim agenci, podający się za wysokich rangą wysłanników Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC). Poszukiwali oni dostawcy uzbrojenia. Główną rolę w operacji odegrali funkcjonariusze agencji antynarkotykowej (DEA). To właśnie Amerykanie wystąpili z formalnym wnioskiem o aresztowanie Wiktora Buta do władz Tajlandii. Dowody przeciwko Butowi znaleziono m.in. w wyniku akcji wojsk Kolumbii przeciwko bazom FARC w Ekwadorze (Wojna Kolumbii z Ekwadorem i Wenezuelą?).

O wydanie Buta do Tajlandii chcą zwrócić się władze Rosji. Nie wiadomo jednak, jakie ciążą na nim zarzuty. Wcześniej pojawiały się doniesienia o zaangażowaniu Buta w nielegalny handel bronią w centralnej i zachodniej Afryce, w krajach objętych embargiem ONZ. Dysponował on tam flotą samolotów transportowych (m.in. w liniach Air Cess - obecnie Air Bas, Centrafricains Airlines - obecnie Air Pas). Swoimi przedsiębiorstwami kierował m.in. z terytorium Belgii i Szwajcarii. Według agend ONZ i administracji USA, But handlował bronią m.in. Afganistanie, Angoli, Demokratycznej Republice Kongo, Liberii, Rwandzie, Sierra Leone i Sudanie.

Wiktor But (Victor Bout) to były major KGB (ur. w 1967). Na kanwie niektórych wątków z działalności Buta oparto film Lord of War.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.