Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Izrael rozważa dzierżawę V-22 Osprey

Lotnictwo wojskowe, 24 sierpnia 2012

Izraelskie siły Samoobrony (IDF) rozważają dzierżawę 6-8 samolotów hybrydowych Bell Boeing V-22 Osprey. Maszyny mają być wykorzystywane do akcji poszukiwawczo-ratowniczych i operacji specjalnych.

Produkcja seryjna przemiennopłata spółki Bella i Boeinga rozpoczęła się w 2005. Osprey startuje jak śmigłowiec, jednak leci 2 razy szybciej, 5 razy dalej i z 3 razy większym ładunkiem niż konwencjonalny śmigłowiec / Zdjęcie: USMC

IDF planowały zakup przemiennopłatów V-22, ale walczący z deficytem budżetowym minister finansów nie zgodził się na transakcję. W związku z tym IDF i dowództwo wojsk lotniczych planują dzierżawę tych samolotów.

Już w ubiegłym roku szef sztabu generalnego IDF gen. Benny Gantz mówił lataliśmy nimi i byliśmy pod wrażeniem ich możliwości. Generał opisywał doświadczenia specjalnego zespołu wojsk lotniczych, który odbył w USA szkolenie na tych samolotach i dokonał analizy ich potencjału w operacjach operacyjnych.

Według izraelskich mediów, duże znaczenie miała też skuteczna akcja z udziałem V-22 podjęcia pilotów USAF, którzy w marcu 2011 musieli się katapultować nad terytorium Libii z powodu usterki technicznej (Spadł F-15, 2011-03-22)

Pierwotnie zakładano, że V-22 Osprey zastąpią flotę eksploatowanych obecnie Sikorsky CH-53 Sea Stallion, ale ze względu na brak możliwości zakupu odpowiedniej liczby, będą stanowiły jej uzupełnienie. Mają powiększyć możliwości izraelskich wojsk lotniczych w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych i operacji sił specjalnych. Zakup V-22 Osprey planują także Kanada i ZEA.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.