Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy MLP gotowy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 13 września 2012

Należąca do General Dynamics stocznia National Steel and Shipbuilding Company (NASSCO) poinformowała o zakończeniu prac konstrukcyjnych nad pierwszym statkiem przeładowczym Mobile Landing Platform (MLP).

MLP USNS Montford Point (T-MLP-1) w doku stoczni NASSCO / Zdjęcie: NASSCO

Informacja została podana w poniedziałek. Główne prace konstrukcyjne zostały zakończone jeszcze 31 sierpnia. Obecnie jednostka poddawana jest ostatnim operacjom wykończeniowym. Wodowanie statku zostało zaplanowane na 13 listopada br., zaś jego przekazanie odbiorcy, US Navy, ma się odbyć do połowy 2013. Będzie on nosił sygnaturę USNS Montford Point (T-MLP-1).

Marynarka wojenna USA chce dysponować łącznie 3 jednostkami MLP. Mają one umożliwić przeładowywanie na morzu pojazdów i ładunków, z okrętów zaopatrzeniowych na poduszkowce i barki desantowe.

W lutym 2009 NASSCO otrzymała zlecenie na wykonanie prac studyjnych nowych jednostek. Kontrakt na budowę pierwszych 2 MLP został zawarty w 2011 (Zlecenie na budowę MLP, 2011-05-29). Jeszcze w tym samym roku stocznia otrzymała zlecenie na zakup surowców i wyposażenia technicznego do budowy 3. z planowanych statków.

Prace konstrukcyjne nad 2. MLP, USNS John Glenn (T-MLP-2), rozpoczęły się w kwietniu br. Jednostka ma zostać przekazana US Navy na początku 2014.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.