Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy MLP gotowy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 13 września 2012

Należąca do General Dynamics stocznia National Steel and Shipbuilding Company (NASSCO) poinformowała o zakończeniu prac konstrukcyjnych nad pierwszym statkiem przeładowczym Mobile Landing Platform (MLP).

MLP USNS Montford Point (T-MLP-1) w doku stoczni NASSCO / Zdjęcie: NASSCO

Informacja została podana w poniedziałek. Główne prace konstrukcyjne zostały zakończone jeszcze 31 sierpnia. Obecnie jednostka poddawana jest ostatnim operacjom wykończeniowym. Wodowanie statku zostało zaplanowane na 13 listopada br., zaś jego przekazanie odbiorcy, US Navy, ma się odbyć do połowy 2013. Będzie on nosił sygnaturę USNS Montford Point (T-MLP-1).

Marynarka wojenna USA chce dysponować łącznie 3 jednostkami MLP. Mają one umożliwić przeładowywanie na morzu pojazdów i ładunków, z okrętów zaopatrzeniowych na poduszkowce i barki desantowe.

W lutym 2009 NASSCO otrzymała zlecenie na wykonanie prac studyjnych nowych jednostek. Kontrakt na budowę pierwszych 2 MLP został zawarty w 2011 (Zlecenie na budowę MLP, 2011-05-29). Jeszcze w tym samym roku stocznia otrzymała zlecenie na zakup surowców i wyposażenia technicznego do budowy 3. z planowanych statków.

Prace konstrukcyjne nad 2. MLP, USNS John Glenn (T-MLP-2), rozpoczęły się w kwietniu br. Jednostka ma zostać przekazana US Navy na początku 2014.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra