Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Udane testy Ratnika

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 29 września 2012

Rosyjskie wojska lądowe ogłosiły, że pierwsze testy systemu wyposażenia żołnierza Ratnik zakończyły się powodzeniem. Kompleks ma zostać przyjęty do uzbrojenia w 2014.

O sukcesie testów wyposażenia Ratnik poinformował dowódca SW RF (Suchoputnych wojsk FR) gen.-płk Władimir Czirkin. Prowadzono je w czasie ćwiczeń Kawkaz-2012. System testowali żołnierze 27. Brygady zmotoryzowanej z Południowego okręgu wojskowego. Na co dzień testują oni Ratnika na podmoskiewskim poligonie Ałabino. Zgodę na rozpoczęcie testów Ministerstwo Obrony wydało pod koniec sierpnia (Budżet obronny FR, 2011-11-24).

System wyposażenia indywidualnego Ratnik zawiera ok. 40 elementów, w tym komplet kamizelek ochronnych osłaniających 90% górnej części ciała żołnierza. Kamizelki zapewniające ochronę na poziomie 6 według norm rosyjskich produkuje kompania Kirasa. Poza nimi system zawiera m.in. środki łączności nowej generacji, systemy celownicze, rozpoznania i określania pozycji oraz urządzenia ochrony przed bronią masowego rażenia. W jego skład wchodzą także takie elementy, jak okulary ochronne, czy nałokietniki i nakolanniki. Według gen. Czirkina całość jest lekka i odporna na uszkodzenia.

Kompleks Ratnik będzie jeszcze przechodził kolejne badania. Plany przewidują, że zostanie oficjalnie przyjęty do uzbrojenia w 2014. Mają powstać dwie wersje wyposażenia – letnia i zimowa z niezbędnymi ocieplaczami.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.