Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Początek dostaw EC635

Przemysł zbrojeniowy, 14 marca 2008

Eurocopter poinformował, że 7 marca przekazał szwajcarskim wojskom lotniczym pierwszy śmigłowiec EC635.


Zakup łącznie 20 śmigłowców rodziny EC635/135 jest najpoważniejszym z realizowanych obecnie programów zbrojeniowych szwajcarskich wojsk lotniczych. Jednak już w styczniu zainicjowano o wiele większy przetarg, na kilkadziesiąt samolotów wielozadaniowych (zobacz: Następcy szwajcarskich F-5) / Zdjęcie: Eurocopter

Uroczystość miała miejsce w zakładach Eurocoptera w Donauwörth, w Bawarii. To pierwszy z 18 zamówionych śmigłowców tego typu. Wraz z dwoma EC 135, w wersji VIP, zastąpią one starzejące się Aérospatiale Alouette III. Szwajcaria posiadała 60 śmigłowców tego typu. Są one stopniowo wycofywane od 2006. Proces ten ma się zakończyć w 2011. Rok wcześniej zakończą się dostawy EC635.

Z niemieckiego Donauwörth pochodzić będą pierwsze 4 egzemplarze. Pozostałe zostaną zmontowane w zakładach RUAG Aerospace w Alpnach. Ośrodek ten będzie również odpowiedzialny za część prac serwisowych i remontowych, w czasie wykorzystywania śmigłowców Eurocoptera w Szwajcarii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.