Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Patrioty na północy Izraela

Strategia i polityka, 09 października 2012

Izraelskie siły zbrojne zdecydowały się na rozmieszczenie baterii systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot wokół największego północnego miasta – Hajfy.

Zdjęcie: Haaretz

Według lokalnej prasy, bateria została rozmieszczona w odpowiedzi na incydent z 6 października, kiedy izraelską przestrzeń powietrzną spenetrował niezidentyfikowany bezzałogowiec (Izrael zestrzelił niezidentyfikowany bsl , 2012-10-06). Obiekt został zestrzelony przez F-16 i eksplodował w powietrzu. Nie jest przy tym jasne, skąd pochodził (podaje się, że mógł wystartować ze Strefy Gazy, ale także z południowego Libanu).

Izraelskie wojska dementują te pogłoski, przypominając, że Patrioty rozmieszczane są na północy kraju w regularnych odstępach czasu. Przypomniano, że najwięcej baterii Patriot w tej części Izraela zostało rozmieszczone w czasie trwającej nieco ponad miesiąc II wojny libańskiej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.