Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosjanie o ładunku syryjskiego A320

Strategia i polityka, 12 października 2012

Według rosyjskiej prasy, powołującej się na źródła w Rosobronexporcie, na pokładzie zatrzymanego wczoraj w Turcji syryjskiego Airbusa 320 lecącego z Moskwy do Damaszku, znajdowały się podzespoły stacji radiolokacyjnych.

Airbus 320 w czasie inspekcji / Zdjęcie: greenwitchtime.com

Przypomnijmy, pasażerski Airbus, lecący z Rosji do Syrii, został zmuszony 10 października nad Turcją do lądowania przez parę F-16. Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan oświadczył, że w ładowni samolotu znaleziono skrzynie z amunicją. Według nieoficjalnych doniesień tureckich mediów, w 10 skonfiskowanych skrzyniach znajdowały się moduły pocisków rakietowych, systemy łączności i inne wyposażenie elektroniczne (Syryjski A320 zatrzymany w Ankarze, 2012-10-11).

Tymczasem według dzisiejszych gazet rosyjskich, powołujących się na źródła w Rosobronexporcie, skonfiskowanych skrzyń było 12. Miały one jednak zawierać wyłącznie podzespoły dla radiolokatorów syryjskich systemów przeciwlotniczych i ich przewożenie nie łamało jakichkolwiek przepisów międzynarodowych czy lotniczych – nie stanowiły zagrożenia dla załogi, pasażerów i samolotu, nie były także bronią lub amunicją.

Sytuację komplikuje jednak oficjalna wypowiedź Wiaczesława Dawidenko rzecznika prasowego Rosobronexportu, który oświadczył, że całość lub jakokolwiek część zatrzymanego pod Ankarą ładunku nie należała do tego przedsiębiorstwa.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.