Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lizbona przerywa odbiór Pandurów

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 22 października 2012

Portugalski resort obrony przedstawi na najbliższym posiedzeniu rządu propozycję przerwania zakupu transporterów Pandur II 8x8, po odbiorze 166 z pierwotnie 260 zamówionych pojazdów.

Zdjęcie: MO Portugalii

Portugalia zamówiła Pandury w 2005 (Pierwsze Pandury II 8x8 dla Portugalii, 2007-10-04). Umowa zakładała opcję zakupu 33 pojazdów wsparcia z działem 105 mm. Do tej pory, na mocy porozumień rocznych, otrzymano od General Dynamics Land Systems 166 transporterów dla wojsk lądowych, z czego 119 przyjęto do służby. Nie dostarczono natomiast żadnego z 20 wozów dla piechoty morskiej.

Resort obrony nie zamierza składać kolejnych zamówień. Powodem jest – według przedstawicieli ministerstwa – stałe opóźnienia w dostawach. Sytuacja, w której producent nie był w stanie wywiązać się z zapisów umowy, a użytkownik nie chciał zamawiać kolejnych partii Pandurów, trwa od 2010. Po konsultacjach prawnych resort wystąpi także o odszkodowanie w wysokości 55 mln, z ogólnej sumy 233 mln Euro przekazanych producentowi do tej pory.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.