Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lynx na pokładzie francuskiej fregaty

Marynarka wojenna, 15 listopada 2012

Należący do Royal Navy śmigłowiec Lynx Mk 8 będzie w najbliższych miesiącach operował u wybrzeży Afryki z pokładu francuskiej fregaty typu La Fayette, Surcouf (F711), w ramach operacji Atalanta.

Brytyjski Lynx Mk 8 ląduje na pokładzie fregaty typu La Fayette, Surcouf (F711) stacjonującej w Tulon na południu Francji / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Oprócz Lynx Mk 8 na pokładzie francuskiej fregaty słuzyć będzie 12 Brytyjczyków, w tym piloci, członkowie obsługi naziemnej i technicznej oraz 2 snajperów, stacjonujących w Royal Naval Air Station (RNAS) w Yeovilton na południowym-zachodzie kraju. Brytyjsko-francuska załoga ma służyć razem od końca listopada u wybrzeży Somalii w ramach antypirackiej misji UE pod kryptonimem Operation Atalanta. Wspólne działania zakończą się w marcu 2013.

Planowana kilkumiesięczna misja jest wynikiem brytyjsko-francuskiego porozumienia o współpracy w kwestiach bezpieczeństwa międzynarodowego, zawartego między państwami w 2010.

O francuskich fregatach typu La Fayette było w ostatnio głośno w związku ze skandalem korupcyjnym, jaki wybuchł w 2011. O wręczanie łapówek i prowizji politykom oraz wojskowym Tajwanu, który w 1991 zakupił 6 okrętów tego typu, został oskarżony główny dostawca Thomson-CSF, obecnie Thales (630 mln Euro kary Thalesa, 2010-05-04¸ Zapłacą za łapówki, 2011-06-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.