Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zmontowany A350 XWB MSN1

Lotnictwo cywilne, 05 grudnia 2012

Airbus poinformował o zakończeniu wstępnego montażu pierwszego testowego A350 XWB MSN1 przeznaczonego do prób w locie.

A350 XWB MSN1 w czasie transportu między stanowiskami montażowymi w zakładach Airbusa w Tuluzie / Zdjęcie: Airbus

Informacja zakończeniu montażu wstępnego pierwszego A350 XWB przeznaczonego do testów w locie została podana wczoraj. Maszyna została przewieziona z podstawowego stanowiska montażowego (nr 40) do umieszczonego w innym hangarze stanowiska montażu końcowego. W tym samym zakładzie koncernu w Tuluzie zmontowano wcześniej inny egzemplarz A350 XWB, jednak przeznaczony do prób stacjonarnych (Kadłub A350XWB w Tuluzie, 2011-12-24, Ruszył montaż Airbusa 350, 2012-04-10).

W najbliższym czasie samolot NSM1 zostanie poddany serii testów sprawdzających funkcjonowanie systemów pokładowych, w tym instalacji elektrycznej. W kolejnych tygodniach zostanie pomalowany w barwy producenta oraz doposażony w jednostki napędowe. Oblot A350 XWB MSN1 planuje się obecnie na połowę 2013, a rozpoczęcie dostaw seryjnych samolotów na drugą połowę 2014. Terminy te przekraczają o nieco ponad rok pierwotny terminarz prac ogłoszony w 2006.

Opóźnienie nie odbijaja się jednak na wynikach sprzedaży najnowszego samolotu Airbusa. Według producenta, portfel zamówień na wszystkie modele A350 zamyka się obecnie liczbą 562 egzemplarzy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra