Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Znaleziono wraki w USA i FR

Lotnictwo cywilne, 14 grudnia 2012

W Rosji odnaleziono wrak śmigłowca R44, który zaginął nie daleko Moskwy, a w Meksyku samolotu Learjet 25, którym leciała piosenkarka Jenni Rivera. W katastrofie pierwszego zginęły 3 osoby, a drugiego – 7.

Lekki śmigłowiec Robinson R44 II Raven zaginął 8 grudnia (W Rosji zaginął śmigłowiec R44 , 2012-12-10). Leciał z lądowiska koło elitarnego ośrodka Płoski w rejonie Konakowskim Obwodu Twerskiego w pobliże wioski Ozierieckoje rejonu Dmitrowskiego Obwodu Moskiewskiego. Na jego pokładzie znajdowały się 3 osoby, w tym właściciel, kontrowersyjny biznesman Fiodor Carow.

Wrak maszyny znaleźli przypadkowo myśliwi dopiero 12 grudnia. Okazało się, że wszyscy na jej pokładzie zginęli.

Rozbity śmigłowiec należał do Ak Bars Aero. Miał rejestrację RA-04189, a numer seryjny 11459.
Rosyjskie media podają, że Carow już kilka razy uciekał z wykorzystaniem śmigłowca policji. Carow był ścigany od 2009 za przestępstwa, w wyniku których budżet FR miał stracić 1,5 mld rubli. Lot 8 grudnia nie był zgłoszony nadzorowi lotniczemu.

Dyspozycyjny Learjet 25 zaginął 9 grudnia, lecąc z Monterrey do Toluca (Zaginął Learjet 25, 2012-12-09). Na jego pokładzie znajdowało się 7 osób, w tym 2 członków załogi. Jedną z pasażerek była znana w Meksyku i USA piosenkarka, 43-letnia Jenni Rivera.

Wrak samolotu znaleziono dopiero wczoraj niedaleko Iturbite, w górzystym terenie na wysokości blisko 3 km. Wszyscy znajdujący się na jego pokładzie zginęli. Pilot samolotu, Miguel Perez, miał 78 lat. Drugim pilotem był Alejandro Torres.

Rozbity Learjet 25 należał do Starwood Management z Las Vegas. Miał rejestrację N345MC, a numer seryjny 25-046.

Śledztwo przeciwko Starwood Management prowadzi US Drug Enforcement Administration i to pod jej kontrolą odbywa się wyjaśnianie przyczyn katastrofy. Formalną właścicielką przedsiębiorstwa jest szwagierka wielokrotnie już karanego za oszustwa i przemyt narkotyków Christian Esquino, ale funkcjonariusze DEA twierdzą, że faktycznie to on jest jego właścicielem.

DEA już wcześniej zatrzymała samoloty należące do Starwood Management, bazujące w Arizonie i Teksasie. W lutym był to Gulfstream G-1159A wart 1,5 mln USD, a we wrześniu wyceniany na milion dolarów Hawker 700 z 1977.

Według Christian Esquino, Jenni Rivera chciała kupić Learjeta. Feralny lot miał posłużyć m.in. do oceny maszyny.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.