Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AviancaTaca zamawia ATR 72-600

Lotnictwo cywilne, 16 grudnia 2012

Francusko-włoska ATR otrzymała zlecenie na dostawę 15 samolotów pasażerskich ATR 72-600 wraz z opcją na dodatkowe 15. Maszyny będą eksploatowane przez holding AviancaTaca.

ATR 72-600 / Rysunek: ATR

Wartość porozumienia, wraz z opcją, wynosi około 700 mln USD. Dostawy mają rozpocząć się w połowie 2013. ATR 72-600 będą wykorzystywane na trasach regionalnych. Maszyny zastąpią obecnie eksploatowane: Fokker 50 i ATR 42.

AviancaTaca to powstały w 2010 holding dwóch regionalnych przewoźników: kolumbijskiej Avianca i TACA Airlines z Salwadoru (9-godzinny postój, 2008-12-03). Spółka oferuje ponad 100 połączeń bezpośrednich do miast Ameryki Południowej i Północnej, Karaibów oraz Europy. Przewoźnik dysponuje blisko 150 samolotami pasażerskimi. Zakupione ATR 72-600 pozwolą mu na realizację dwóch zadań: odmłodzenie floty oraz uruchomienie nowych połączeń.

ATR 72-600 zabiera na pokład 68-74 pasażerów. Napędzany jest silnikami Pratt & Whitney Canada PW 127M. Maksymalny zasięg samolotu wynosi 1,665 km.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.