Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Airbusy za 2,7 mld USD

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 04 stycznia 2013

Amerykańska CIT Group Inc. złożyła zamówienie na 10 Airbusów A350 XWB za około 2,7 mld USD.

A350-800 XWB w barwach CIT Aerospace / Zdjęcie: Airbus

CIT Group Inc. to powstały w 1908 holding specjalizujący się w świadczeniach finansowych. Jego spółka zależna – CIT Aerospace – oferuje szeroki zakres usług leasingowych przedsiębiorstwom transportowym, w tym także z branży lotniczej. Siedziba CIT Group mieści się w Nowym Jorku. Holding dysponuje także 7 biurami regionalnymi zlokalizowanymi na terenie USA oraz we Francji, Irlandii i Singapurze.

Flota amerykańskiego holdingu składa się obecnie z około 300 samolotów pasażerskich leasingowanych 155 klientom w 55 państwach świata. Poza Airbusami rodzin A320, A330 i A350 CIT Aerospace oferuje kontrahentom także Boeingi rodzin 737, 757 i 787, a także samoloty dyspozycyjne.

Złożone wczoraj zamówienie dotyczy 10 Airbusów A350-800 XWB. Jego wartość szacowana jest na około 2,7 mld USD. Dostawy maszyn mają rozpocząć się w 2019. Umowa zwiększa portfel zamówień CIT Group na samoloty tego modelu do 15 egzemplarzy.

Wraz z wczorajszym porozumieniem portfel zamówień CIT Group na samoloty cywilne zamyka się obecnie liczbą co najmniej 157 egzemplarzy. 88 z nich to Airbusy. Warto przypomnieć, że całkowita liczba zakontraktowanych dotychczas przez Amerykanów maszyn europejskiego producenta (w tym samolotów już dostarczonych) wynosi 253 egzemplarzy, w tym 187 rodziny A320, 51 A330 (Farnborough: Zamówienia Airbusa i Boeinga, 2012-07-13) oraz 15 A350 XWB.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.