Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolumbia zamówiła dodatkowy C295

Lotnictwo wojskowe, 15 stycznia 2013

Airbus poinformował o otrzymaniu zamówienia Kolumbii na kolejny samolot transportowy C295. Jest to już szósta maszyna tego typu kupiona przez Bogotę.

Jeden z C295 w barwach wojsk lotniczych Kolumbii / Zdjęcie: MO Kolumbii

Jest to już drugie zamówienie na C295 złożone przez Kolumbię w ostatnich miesiącach. Wcześniej do podobnego zakupu doszło we wrześniu 2012, kiedy Kolumbijczycy również zdecydowali się na zakup jednego transportowca (C295 dla Kolumbii, 2012-09-17). Obydwie maszyny dołączą do 4 egzemplarzy już wykorzystywanych przez Bogotę. Pierwsze z nich zostały przekazane odbiorcy w 2008.

Obecnie flota samolotów transportowych wojsk lotniczych Kolumbii składa się z około 40 maszyn kilkunastu typów. Wśród nich znajdują się także mniejsze samoloty hiszpańskiego producenta: 3 C-212-300 oraz tyle samo CN-235-200.

Strony nie podały terminu zawarcia ogłoszonego dzisiaj porozumienia. Najprawdopodobniej nastąpiło to jeszcze w 2012. Wraz z nim ogólny portfel zamówień na C295 wzrósł do 115, z czego 93 zostało już dostarczonych do 15 państw świata.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.