Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Ground Master dla Finlandii

Wojska lądowe, Lotnictwo wojskowe, 16 stycznia 2013

Thales poinformował o przekazaniu Finlandii pierwszego z 12 zamówionych trójwspółrzędnych transportowalnych radarów dalekiego zasięgu Ground Master 403 spółki ThalesRaytheonSystems (TRS).

Ground Master to radar pasma S o zasięgu do 470 km (i pokryciu w pionie do 30 km). Radary tej rodziny zapewniają – według producenta – pracę na poziomie 99,9% dostępności operacyjnej i wskaźniku krytycznych usterek określonym na ponad 3000 h pracy pomiędzy zdarzeniami. Poza Estonią i Finlandią zestawy radarowe TRS zamówiły także m.in. Francja, Indie, Kanada, Malezja, Niemcy oraz Słowenia / Zdjęcie: TRS

Uroczystość przekazania pierwszego zestawu GM 403 odbyła się wczoraj na terenie dowództwa wojsk lotniczych Finlandii w Tikkakoski. Wzięli w niej udział przedstawiciele producenta , a ze strony wojska m.in. szef sztabu lotnictwa wojskowego, generał bryg. Kari Salmi.

Radary zostały zamówione jeszcze w 2009 jako wspólne przedsięwzięcie Finlandii i Estonii (Ground Master 403 dla Finlandii i Estonii, 2009-05-01). Zakup został przeprowadzony w oparciu o porozumienie o współpracy zawarte w październiku 2007. Jego celem była modernizacja systemu radarowej kontroli przestrzeni powietrznej obydwu państw. W ramach jego realizacji strony miały otrzymać po 12 (Finlandia) i 2 (Estonia) zestawy radiolokacyjne rodziny GM 400. Wartość porozumienia sprzed 4 lat sięgała blisko 160 mln Euro, bazując na cenie jednostkowej zestawu podanej przez Tallinn w 2009. Stacje radiolokacyjne zostaną osadzone na ciężarówkach Sisu E13TP 8×8 (Sisu 8x8 dla Estonii, 2012-11-09).

Przekazanie Finom pierwszego GM 403 oficjalnie kończy kilkuletni proces testów i certyfikacji systemu. Realizowany przez fiński resort obrony, miał na celu sprawdzenie kompatybilności zestawów z systemem obrony powietrznej Finlandii, w skład którego w przyszłości mają wejść też zestawy przeciwlotnicze NASAMS (NASAMS dla Finlandii, 2009-04-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.