Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Modlin chce odszkodowania

Lotnictwo cywilne, 22 stycznia 2013

Lotnisko Warszawa/Modlin wezwało spółkę Erbud do zapłaty pierwszych odszkodowań i przedstawienia harmonogramu remontu pasa startowego. Ze względu na jego wadliwe wykonanie, port lotniczy musiał zawiesić działalność.

Zdjęcie: Lotnisko Warszawa/Modlin

Zarząd portu lotniczego wystawił już wezwanie do pokrycia utraconych korzyści w wyniku nieprawidłowego wykonania pasa startowego, na sumę prawie 1 mln zł. Żądanie dotyczy okresu od 22 do 31 grudnia ub.r. Władze lotniska w Modlinie dały do zrozumienia, że można się spodziewać kolejnych roszczeń.

Zapowiedziano również, że 23 stycznia Erbud przedstawi szczegóły kompleksowej naprawy uszkodzonych części drogi startowej. Opinię w tej sprawie wydadzą zaproszeni na spotkanie przedstawiciele Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych.

Lotnisko w Modlinie pierwsze regularne loty rejsowe zaczęło obsługiwać w lipcu 2012 (5 tysięcy osób, 2012-07-26). Niestety, 22 grudnia Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zamknął betonową część drogi startowej, co uniemożliwiło obsługiwanie większości odrzutowców pasażerskich (w eksploatacji pozostał jedynie 1,5-kilometrowy odcinek pasa). W konsekwencji tani przewoźnicy przenieśli czasowo swoje operacje na Okęcie.

Prace naprawcze, których realizacji w ramach gwarancji podjął się Erbud, trwały od 27 grudnia do 5 stycznia, jednak nie zostały przyjęte przez nadzór budowlany.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.