Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Iran ujawnił F-313

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 lutego 2013

Wczoraj, w obecności prezydenta Mahmouda Ahmadinejada zaprezentowano w Teheranie nowy irański samolot myśliwski – F313. Ceremonia odbyła się w 34. rocznicę rewolucji islamskiej.

Zdjęcia: ISNA

Minister obrony Iranu Ahmad Vahidi powiedział, że F-313 Qaher (Zdobywca) to najnowocześniejszy myśliwiec na świecie, zbudowany z materiałów nowej generacji i praktycznie niewidzialny dla radarów. Samolot zbudowany jest w układzie zbliżonym do znanych wcześniej myśliwców stealth, jak amerykański F-35 czy chiński J-31 (Drugi chiński myśliwiec 5. generacji?). Różnią go od nich głównie odgięte w dół końcówki skrzydeł. Nie wiadomo, jak dalece zaawansowana jest budowa samolotu i jego wyposażenia. Nie podano też żadnych charakterystyk technicznych, ani na kiedy planowany jest oblot myśliwca.

Ujawniony wczoraj F-313 jest kolejnym w ostatnich latach samolotem wojskowym zbudowanym przez irański przemysł lotniczy. Poprzednim był pokazany po raz pierwszy w 2007 Azarakhsh (Dominator, Saegheh – nowy irański myśliwiec, 2007-09-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.