Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Sharklety w Japonii

Lotnictwo cywilne, 19 lutego 2013

Jetstar Japan stał się pierwszym w Japonii przewoźnikiem wykorzystującymsamoloty pasażerskie Airbus A320 wyposażone w nowe końcówki skrzydeł typuSharklet.

Pierwszy A320 z Sharkletami w barwach Jetstar Japan / Zdjęcie: Airbus

Maszyna została przekazana odbiorcy w ostatnich dniach. Zasili ona flotę przewoźnika, składającą się obecnie z 7 A320. Do 2014 powinna się ona powiększyć do 24 samolotów tego typu. Jetstar Japan jest powołaną do życia w sierpniu 2011 niskokosztową linią lotniczą. Jej udziałowcami są: australijska Qantas Group, japońska Japan Airlines, Mitsubishi Corporation oraz Century Tokyo Leasing Corporation (Nowa strategia Qantas, 2011-08-16). Oferuje połączenia do 8 miast w kraju (część z nich zostanie oficjalnie uruchomiona w najbliższych tygodniach), z hubami w Osace i Tokio. Pierwsze loty przewoźnik rozpoczął w lipcu 2012, 3 miesiące po uzyskaniu certyfikacji ze strony ministerstwa transportu.

Japońska linia lotnicza wchodzi w skład kontrolowanej przez Quantas grupy Jetstar. Jest to holding azjatyckich niskokosztowych przewoźników, oferujących loty krajowe oraz regionalne. Poza Jetstar Japan, tworzą ją również: Jetstar Asia z siedzibą w Singapurze, Jetstar Pacific z Wietnamu oraz planowana do uruchomienia w br. Jetstar Hong Kong. Grupa oferuje również swe usług w Australii i Nowej Zelandii, gdzie jej regionalne przedstawicielstwa są, odpowiednio 3. i 2. największymi liniami lotniczymi w kraju.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra