Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwsze Sharklety w Japonii

Lotnictwo cywilne, 19 lutego 2013

Jetstar Japan stał się pierwszym w Japonii przewoźnikiem wykorzystującymsamoloty pasażerskie Airbus A320 wyposażone w nowe końcówki skrzydeł typuSharklet.

Pierwszy A320 z Sharkletami w barwach Jetstar Japan / Zdjęcie: Airbus

Maszyna została przekazana odbiorcy w ostatnich dniach. Zasili ona flotę przewoźnika, składającą się obecnie z 7 A320. Do 2014 powinna się ona powiększyć do 24 samolotów tego typu. Jetstar Japan jest powołaną do życia w sierpniu 2011 niskokosztową linią lotniczą. Jej udziałowcami są: australijska Qantas Group, japońska Japan Airlines, Mitsubishi Corporation oraz Century Tokyo Leasing Corporation (Nowa strategia Qantas, 2011-08-16). Oferuje połączenia do 8 miast w kraju (część z nich zostanie oficjalnie uruchomiona w najbliższych tygodniach), z hubami w Osace i Tokio. Pierwsze loty przewoźnik rozpoczął w lipcu 2012, 3 miesiące po uzyskaniu certyfikacji ze strony ministerstwa transportu.

Japońska linia lotnicza wchodzi w skład kontrolowanej przez Quantas grupy Jetstar. Jest to holding azjatyckich niskokosztowych przewoźników, oferujących loty krajowe oraz regionalne. Poza Jetstar Japan, tworzą ją również: Jetstar Asia z siedzibą w Singapurze, Jetstar Pacific z Wietnamu oraz planowana do uruchomienia w br. Jetstar Hong Kong. Grupa oferuje również swe usług w Australii i Nowej Zelandii, gdzie jej regionalne przedstawicielstwa są, odpowiednio 3. i 2. największymi liniami lotniczymi w kraju.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.