Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RQ-21A Block II Integrator oblatany

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 lutego 2013

Na poligonie w Oregonie należącym do Insitu został oblatany bsl RQ-21A Integrator Block II. Bezzałogowiec jest przeznaczony dla US Navy.

Pierwszy lot RQ-21A Block II Integrator, wykonany 18 lutego, trwał 2 godziny. W tym czasie przetestowano nie tylko sam statek powietrzny, ale także zintegrowany naziemny system kontroli lotu (ICOMC2, Insitu Common Open-mission Management Command and Control) oraz urządzenia startu i lądowania (Mark 4 Launcher i SkyHook recovery system). Zmodernizowany bezzałogowiec został wyposażony przez Insitu, spółkę zależną Boeinga, w zestaw sensorów NightEagle, wcześniej instalowany w nieco innej wersji w bsl ScanEagle (ScanEagle w rękach Irańczyków, 2012-12-04). Silnik bsl może być zasilany paliwem JP8 lub JP5.

Dwubelkowy Insitu RQ-21A Block II Integrator został wybrany przez US Navy jako mały zestaw taktyczny do wykonywania misji rozpoznawczych (ISR) w trudnych warunkach atmosferycznych (w temperaturze do 50oC), typowych dla takich krajów jak Irak czy Afganistan. Pierwszy seryjny zestaw ma zostać dostarczony pod koniec 2013. Integrator ma uzyskać zdolność operacyjną w 2014.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra