Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekord nie został pobity

07 kwietnia 2008

Nie powiodła się próba pobicia rekordu okrążenia Ziemi lekkim samolotem odrzutowym. Lot Cessny Citation Mustang Jareda Isaacmana trwał nieco ponad 84 h i był o ok. 2 h dłuższy niż wynik osiągnięty w 1991 przez Brytyjczyka M. Navieda.

Być może próba zakończyłaby się sukcesem, gdyby załoga Mustanga nie musiała przerwać lotu w Pakistanie (zobacz: Lot dookoła świata - z przygodami). W tym czasie miała ona 10 h wypracowanego wcześniej zapasu, w stosunku do planu, który przewidywał pokonanie 36 770 km w 79 h. Niestety, druga próba, która rozpoczęła się w Katarze, z powodu przeciwnych wiatrów nad Indiami i Tajlandią, zanotował już niemal na początku poważne opóźnienie. Nie udało się go odrobić w drugiej fazie lotu.

Ostatecznie lotnicy zakończyli próbę po 84 h i 5 minutach. Jest to wynik nieoficjalny, który musi zostać zatwierdzony przez międzynarodowe władze lotnicze. Nie zmienia to jednak faktu, że rekord nie został pobity.

Udało się natomiast wypełnić drugi, charytatywny cel lotu. Zebrano ponad 50 tys. USD, które zostały przekazane ośrodkowi pomocy dzieciom, Make-A-Wish Foundation z New Jersey.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.