Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

GAARV rozstrzygnięty

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 21 lutego 2013

HDT Global wygrała przetarg na dostawy USAF lekkiego, transportowanego drogą powietrzną pojazdu Storm SRTV rozwijanego w ramach programu GAARV.

Storm SRTV w pełnej obsadzie działający w terenie skalistym. Zakres wykrzyżu przedniego koła budzi respekt. Widoczne nosze umieszczone w tylnej części pojazdu / Zdjęcie: HDT Global

Dowództwo Operacji Specjalnych Sił Powietrznych (AFSOC) i drużyny CSAR Gwardii Narodowej (ANG) w ramach programu GAARV (Guardian Angel Air-Deployable Rescue Vehicle) poszukiwały 61 transportowalnych drogą powietrzną pojazdów, zdolnych do szybkiego przeniknięcia do miejsca zestrzelenia, podjęcie załóg strąconych statków powietrznych i równie błyskawiczny powrót do miejsca podjęcia. Miały one mieścić do 6 osób załogi i przewozić do 3 noszy.

Przetarg został wygrany przez HDT Global, które zaproponowało pojazd Storm SRTV (Search and Rescue Tactical Vehicle). Terminy dostaw oraz liczba zamówionych pojazdów jak na razie nie zostały ujawnione.

Wóz Storm SRTV bazuje na konstrukcji cywilnego pojazdu BC Customs (Debiut Storm SRTV, 2012-09-26). Jest przystosowany do transportu w C-130, C-17, CH-47 i CH-53. Może być zrzucany z niskiej wysokości lub na kierowanych spadochronach. Przedstawiciele HDT twierdzą, że użycie Storm SRTV umożliwi skuteczniejsze i szybsze wykonywanie zadań, w szczególności w terenie, gdzie użycie innych pojazdów, z uwagi na ukształtowanie powierzchni,  jest utrudnione lub niemożliwe. Dzięki zastosowaniu Storm SRTV zwiększa się ilość sprzętu, zasięg, prędkość działania grup ratowniczych, a co za tym idzie szansa na bezpieczną ewakuację.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.