Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Poddźwiękowy bombowiec dla WWS FR

Lotnictwo wojskowe, 04 marca 2013

WWS FR wybrały ostatecznie koncepcję poddźwiękowego bombowca dalekiego zasięgu o charakterystykach stealth – PAK DA. Ma on zastąpić bombowce Tu-95MS i Tu-160. Model do badań tunelowych dawnego projektu bombowca KB Tupolewa – Tu-202 / TV Rossija

Według dziennika Izwiestia, powołującego się na źródła w WWS FR, w konkursie na opracowanie projektu nowego rosyjskiego bombowca dalekiego zasięgu PAK DA, zwyciężyło Biuro Konstrukcyjne im. Tupolewa. Ma ono zaprojektować poddźwiękowy samolot w układzie latającego skrzydła (Zatwierdzona geometria PAK DA, 2012-09-28). Ta koncepcja wygrała z pomysłem bombowca naddźwiękowego, a nawet hiperdźwiękowego (Ma5), którego powstanie zapowiadał niedawno wicepremier FR Dmitrij Rogozin.

PAK DA projektowany przez KB Tupolewa ma być praktycznie niewykrywalny dla radarów. Nie udało się tej cechy połączyć z naddźwiękową, a tym bardziej hiperdźwiękową prędkością lotu. Wszystko wskazuje więc na to, że nowy rosyjski bombowiec będzie przypominał koncepcyjnie dość już stary amerykański B-2.

Konstruktorzy KB Tupolewa mają zakończyć analizy charakterystyk taktyczno-technicznych bombowca do początku 2014. Wówczas dowództwo WWS ma zaakceptować budżet dalszych prac rozwojowych. Produkcja seryjna PAK DA ma rozpocząć się w 2020, co wydaje się terminem mało prawdopodobnym.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.