Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Reaktywowany Pillan

Lotnictwo wojskowe, 15 marca 2013

Przedsiębiorstwo Enaer dostarczyło wojskom lotniczym Chile nowy samolot T-35 Pillán. Nie oznacza to jednak wznowienia produkcji tego typu.Nowo zmontowany T-35 Pillán przekazany wojsku  / Zdjęcie: Santiago Rivas

Uroczystość przekazania samolotu, pierwszego z sześciu, jakie zamówiły Fuerza Aérea de Chile (FACh, wojska lotnicze Chile), miała miejsce 8 marca w bazie lotniczej El Bosque. Mieści się tam nie tylko szkoła FACh, ale także zakłady Enaer.

Nowe T-35 nie są jednak wytwarzane od podstaw, lecz montowane z nieukończonych płatowców, które składowano po definitywnym zamknięciu linii produkcyjnej w 1998 (Airbus Military partnerem Enaera, 2012-06-16).

Samolot jest 134. Pillánem pochodzącym z zakładów Enaer. W służbie FACh nosi numer taktyczny 757.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.