Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby USNS Choctaw County

Marynarka wojenna, 18 marca 2013

Austal USA zakończyła próby morskie drugiego szybkiego katamaranu transportowego Joint High Speed Vessel, przyszłego USNS Choctaw County (JHSV 2).Pierwszy z katamaranów JHSV, USNS Spearhead (JHSV 1). Jednostka została przekazana Military Sealift Command w grudniu 2012. Okręty tego typu mają 103 m długości i 28,5 m szerokości. Rozwijają prędkość do 43 w (bez ładunku). Ich zadaniem jest przewóz do 400 żołnierzy i prawie 600 t ładunku, z prędkością 35 w na dystans ponad 2200 km / Zdjęcie: US Navy

Próby były prowadzone w dniach 7-8 marca w Mobile w Alabamie. W ich trakcie sprawdzono funkcjonowanie najważniejszych systemów pokładowych jednostki, w tym m.in. układu pędnego, urządzeń nawigacyjnych i łączności oraz manewrowość okrętu. Podczas prób JHSV rozwinął prędkość ponad 41 w.

W najbliższych tygodniach kontynuowane będą prace wykończeniowe oraz usunięte zostaną wszelkie usterki wykryte w czasie niedawnych prób morskich. Następnie, jednostka zostanie poddana ocenie przez ekspertów z Navy Board of Inspection and Survey (INSURV). Jeżeli w jej trakcie nie dojdzie do żadnych nieprawidłowości, okręt zostanie przekazany US Navy zgodnie z ustalonym terminarzem, latem br.

Przyszły USNS Choctaw County to 2. z dziesięciu planowanych okrętów klasy JHSV (Kolejne dwa JHSV, 2010-01-30, Kolejne JHSV, 2012-02-28). W grudniu 2012 zawarto porozumienie o budowie ostatniego z katamaranów, wykorzystując tym samym wszystkie opcje pierwotnej umowy, podpisanej jeszcze w 2008 (Zielone światło dla JHSV, 2008-02-02. Jej całkowita wartość przekracza 1,6 mld USD.

Część okrętów JHSV ma w przyszłości operować na wodach Oceanu Spokojnego. Dołączą one wówczas do jednostek klasy LCS, które mają zostać rozmieszczone także na Pacyfiku (USS Freedom w Azji już od marca, 2013-02-25). Za ich obsługę odpowiadać mają wspólnie: Austal i Sembawang Shipyard  z Singapuru (Serwis Austala w Singapurze, 2013-01-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.