Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Brazylia kupuje używane Gepardy

Wojska lądowe, 18 marca 2013

Brazylijski sztab generalny opublikował rozporządzenie N. 31-EME z 7 marca 2013 zatwierdzające wytyczne do nabycia i wdrożenia w wojskach lądowych używanych niemieckich samobieżnych przeciwlotniczych zestawów artyleryjskich Gepard 1A2.

Gepardy 1A2 z nadwyżek Bundeswehry trafią do 5. Brygady Kawalerii Pancernej i 6. Brygady Piechoty Zmechanizowanej / Zdjęcie: Bundeswehra

Na mocy rozporządzenia wojska lądowe Brazylii kupią od niemieckiego koncernu Krauss-Maffei Wegmann pochodzące z nadwyżek Budeswehry samobieżne systemy przeciwlotnicze Gepard 1A2. 36 pojazdów – które 3 lata temu zostały w niewielkim stopniu zmodernizowane – wraz z amunicją, częściami zamiennymi i pakietem szkoleniowym kosztują 30 mln Euro. Prawdopodobnie w pakiecie znajdą się także wozy zabezpieczenia technicznego na podwoziu czołgu Leopard 1 i stacje radiolokacyjne. Umowa przewiduje również transfer technologii poprzez otwarcie oddziału KMW w Santa Maria, na południu Brazylii.

Niemcy zaproponowali sprzedaż Gepardów w 2011. Później testowano część z nich na poligonie obok Formosy w stanie Goias, ok. 80 km na południe od Brasilii (Testy niemieckich Gepardów w Brazylii, 2011-11-24). W myśl rozporządzenia, umowa ma być podpisana 22 marca br.

Pierwszą partię Gepardów wojska lądowe powinny otrzymać jeszcze przed 15 kwietnia, tak aby uzyskały gotowość operacyjną przed rozpoczynającym się w czerwcu Pucharem Konfederacji FIFA. Od 15 do 30 czerwca w sześciu miastach Brazylii w zawodach tych rywalizować będzie osiem zespołów: gospodarze, Hiszpania, Włochy, Meksyk, Nigeria, Urugwaj, Japonia i Tahiti. Puchar Konfederacji będzie sprawdzianem przed mistrzostwami świata w przyszłym roku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.