Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brazylia kupuje używane Gepardy

Wojska lądowe, 18 marca 2013

Brazylijski sztab generalny opublikował rozporządzenie N. 31-EME z 7 marca 2013 zatwierdzające wytyczne do nabycia i wdrożenia w wojskach lądowych używanych niemieckich samobieżnych przeciwlotniczych zestawów artyleryjskich Gepard 1A2.

Gepardy 1A2 z nadwyżek Bundeswehry trafią do 5. Brygady Kawalerii Pancernej i 6. Brygady Piechoty Zmechanizowanej / Zdjęcie: Bundeswehra

Na mocy rozporządzenia wojska lądowe Brazylii kupią od niemieckiego koncernu Krauss-Maffei Wegmann pochodzące z nadwyżek Budeswehry samobieżne systemy przeciwlotnicze Gepard 1A2. 36 pojazdów – które 3 lata temu zostały w niewielkim stopniu zmodernizowane – wraz z amunicją, częściami zamiennymi i pakietem szkoleniowym kosztują 30 mln Euro. Prawdopodobnie w pakiecie znajdą się także wozy zabezpieczenia technicznego na podwoziu czołgu Leopard 1 i stacje radiolokacyjne. Umowa przewiduje również transfer technologii poprzez otwarcie oddziału KMW w Santa Maria, na południu Brazylii.

Niemcy zaproponowali sprzedaż Gepardów w 2011. Później testowano część z nich na poligonie obok Formosy w stanie Goias, ok. 80 km na południe od Brasilii (Testy niemieckich Gepardów w Brazylii, 2011-11-24). W myśl rozporządzenia, umowa ma być podpisana 22 marca br.

Pierwszą partię Gepardów wojska lądowe powinny otrzymać jeszcze przed 15 kwietnia, tak aby uzyskały gotowość operacyjną przed rozpoczynającym się w czerwcu Pucharem Konfederacji FIFA. Od 15 do 30 czerwca w sześciu miastach Brazylii w zawodach tych rywalizować będzie osiem zespołów: gospodarze, Hiszpania, Włochy, Meksyk, Nigeria, Urugwaj, Japonia i Tahiti. Puchar Konfederacji będzie sprawdzianem przed mistrzostwami świata w przyszłym roku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.