Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ostatnia F-22P w kwietniu

Marynarka wojenna, 21 marca 2013

W kwietniu pakistańska marynarka wojenna ma wprowadzić do służby ostatnią z fregat typu Zulfiquar (F-22P), PNS Aslat.Fregaty typu Zulfiquar (na zdjęciu PNS Zulfiquar) są pierwszymi dużymi okrętami nawodnymi Pakistanu, które otrzymuje on w stanie fabrycznie nowym. Wcześniej Islamabad kupował głównie używane jednostki nawodne państw trzecich / Zdjęcie: MO Pakistanu

Informacja została podana przez pakistańskie media powołujące się na źródła w resorcie obrony oraz producenta okrętu, stoczni Karachi Shipyard & Engineering Works (KS&EW). Fregata miała przejść w ostatnim czasie testy w suchym doku oraz próby morskie. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe.

Po jej przekazaniu pakistańskiej marynarce wojennej i wprowadzeniu do służby, PNS Aslat dołączy do 3 wcześniejszych fregat typu Zulfiquar, czyli: PNS Zulfiquar (PNS Zulfiquar w Pakistanie, 2009-09-15), PNS Shamsheer oraz PNS Saif. Zastąpią one obecnie eksploatowane jednostki typu Tariq, czyli ex-brytyjskie Amazony/Typ 21, które mają zostać wycofane ze służby w najbliższych latach.

Fregaty Zulfiquar (F-22P) oparte są na konstrukcji chińskich okrętów Typu 054. W ramach porozumienia zawartego przed laty z Pekinem, pierwsze 3 z pakistańskich jednostek zostały zmontowane w Szanghaju. Ostatnia powstała już w Pakistanie w ramach umowy o transferze technologii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.