Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnia F-22P w kwietniu

Marynarka wojenna, 21 marca 2013

W kwietniu pakistańska marynarka wojenna ma wprowadzić do służby ostatnią z fregat typu Zulfiquar (F-22P), PNS Aslat.Fregaty typu Zulfiquar (na zdjęciu PNS Zulfiquar) są pierwszymi dużymi okrętami nawodnymi Pakistanu, które otrzymuje on w stanie fabrycznie nowym. Wcześniej Islamabad kupował głównie używane jednostki nawodne państw trzecich / Zdjęcie: MO Pakistanu

Informacja została podana przez pakistańskie media powołujące się na źródła w resorcie obrony oraz producenta okrętu, stoczni Karachi Shipyard & Engineering Works (KS&EW). Fregata miała przejść w ostatnim czasie testy w suchym doku oraz próby morskie. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe.

Po jej przekazaniu pakistańskiej marynarce wojennej i wprowadzeniu do służby, PNS Aslat dołączy do 3 wcześniejszych fregat typu Zulfiquar, czyli: PNS Zulfiquar (PNS Zulfiquar w Pakistanie, 2009-09-15), PNS Shamsheer oraz PNS Saif. Zastąpią one obecnie eksploatowane jednostki typu Tariq, czyli ex-brytyjskie Amazony/Typ 21, które mają zostać wycofane ze służby w najbliższych latach.

Fregaty Zulfiquar (F-22P) oparte są na konstrukcji chińskich okrętów Typu 054. W ramach porozumienia zawartego przed laty z Pekinem, pierwsze 3 z pakistańskich jednostek zostały zmontowane w Szanghaju. Ostatnia powstała już w Pakistanie w ramach umowy o transferze technologii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.