Reklama
Reklama

Okręt podwodny Briansk wystrzelił spod wody strategiczną rakietę balistyczną, prawdopodobnie typu Siniewa. Próbę przeprowadzono dziś na Morzu Barentsa.

Źródła w WMF podają, że głowice ćwiczebne po oddzieleniu od rakiety trafiły w wyznaczone cele. Nie wiadomo jakiego typu była wystrzelona rakieta, ale prawdopodobnie chodzi o R-29RMU2 Siniewa. W tego typu rakiety uzbrojony jest bowiem okręt podwodny Briansk. Poprzednie próby Siniewy z udziałem Brianska odbyły się w lipcu (Kolejna próba Siniewy).

Wcześniej informowano, że na przełomie października i listopada zostanie przeprowadzony test rozwijanej z dużymi problemami rakiety Buława (Wadliwy pironabój w Buławie). Do jej wystrzeliwania dostosowany jest OP Dmitrij Donskoj.

Rakietowy okręt podwodny Briansk należy do proj. 667BDRM Delfin. Został zwodowany w 1988. Wchodzi w skład Floty Północnej. W 2002 był modernizowany.

Źródła w WMF podają, że głowice ćwiczebne po oddzieleniu od rakiety trafiły w wyznaczone cele. Nie wiadomo jakiego typu była wystrzelona rakieta, ale prawdopodobnie chodzi o R-29RMU2 Siniewa. W tego typu rakiety uzbrojony jest bowiem okręt podwodny Briansk. Poprzednie próby Siniewy z udziałem Brianska odbyły się w lipcu (Kolejna próba Siniewy).

Wcześniej informowano, że na przełomie października i listopada zostanie przeprowadzony test rozwijanej z dużymi problemami rakiety Buława (Wadliwy pironabój w Buławie). Do jej wystrzeliwania dostosowany jest OP Dmitrij Donskoj.

Rakietowy okręt podwodny Briansk należy do proj. 667BDRM Delfin. Został zwodowany w 1988. Wchodzi w skład Floty Północnej. W 2002 był modernizowany.

Reklama
Reklama

Powiązane wiadomości

Udostepnij

Reklama
Reklama

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.