Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Grzegorz Franczyk

Oceniając targi IWA pod względem amunicji kilka ostatnich lat można było określić mianem chudych, jednak tegoroczna wystawa przyniosła urozmaiconą i bogatą ofertę, nie tylko pod względem nabojów, ale też ich komponentów. Podobnie jak w 2011, zauważalnym trendem było wchodzenie zakładów produkujących do tej pory amunicję stricte myśliwską na rynek dla wszelkiej maści służb mundurowych.

Niemiecka Brenneke rozszerzyła w 2012 ofertę o nabojów z pociskiem TAG o amunicję .308 Win. (10 g) i 8 mm x 57 JS (11,3 g) / Zdjęcie: Brenneke

Coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ochrony środowiska sprawiają, że nawet najmniejsi producenci, jak i wytwórcy, którzy do tej pory nie martwili się występowaniem ołowiu w ranie przeciwnika, wprowadzają wolne od metali ciężkich produkty. Jeśli dodać do tego dążenie wszystkich do wyprodukowania idealnego i jak najcelniejszego modelu. to każdy klient i zwiedzający stoiska powinien być usatysfakcjonowany.

Jak przystało na niemieckie przedsiębiorstwo z tradycjami, Brenneke pokazało, że jeszcze nie wszystko opracowano i dlatego kilka wystawianych produktów miało elegancki dopisek NEW.

Winchester wprowadza nową amunicję do polowań na dziki Razorback XT. Na razie producent oferuje nowe w dwóch popularnych kalibrach: .223 Rem. i .308 Win. / Zdjęcie: Winchester

Po ubiegłorocznym rozwoju linii TOG, TIG Nature i TUG Nature, obecnie wzięto się za ekologiczny TAG (Torpedo-Alternativ-Geschoss). Po wprowadzeniu w 2008 nabojów .30-06, 8 mm x 57 JRS i 9,3 mm x 62 ten rok przyniósł kalibry .308 Winchester (10 g) i 8 mm x 57 JS (11,3 g). Równocześnie producent zmienia pojemność pudełek wszystkich naboi TAG, zamiast 10 sztuk amunicji będą mieściły 20.

Nadciąga Varmin-a-Tor Barnesa, którego celem jest eliminacja szkodników / Zdjęcie: Barnes

Kontynuując ekologiczną politykę, Brenneke po 10 latach od premiery naboju Rubin Sabot wprowadza jako swoisty standard odmianę naboju kulowego do strzelb gładkolufowych Rubin Sabot Nature. Wykonany z cyny pocisk o niewielkiej masie 19 g kalibru 12/70 rozpędza się do 610 m/s dając bardzo płaską trajektorię lotu i maksymalnie oddając energię w celu. Amunicja ma być dostępna w sprzedaży od kwietnia 2012. Nowością są także klasyczne pociski Rubin Sabot, w kalibrach 12/70 i 12/76. Ich masa wynosi 28 g, są celne do odległości 80 m.(ciąg dalszy w numerze)


Broń i Amunicja - 02/2012
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.