Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Bartosz Szymonik

Zakup elektrycznej repliki airsoftowej zazwyczaj kojarzy się z dużym wydatkiem. Jednak od pewnego czasu na rynku jest coraz więcej tanich modeli, których cena wynosi od stu (takie repliki dostępne są zwykle na allegro), do 500 złotych i nieco więcej. Te ostatnie konstrukcje można znaleźć w niektórych sklepach z wyposażeniem dla graczy ASG.

Subkarabinek PJ M933 II i karabinek PJ4 R.I.S. II /Zdjęcie: Bartosz Szymonik

Te pierwsze to przysłowiowa tandeta, mają gearboksy i zębatki z plastiku, które po wystrzeleniu kilkudziesięciu kuleczek ścierają się na gładko, a dopasowanie i jakość zastosowanych elementów woła o pomstę do nieba. Słowo replika też jakoś niespecjalnie pasuje do tych przedmiotów sprzedawanych wyłącznie przez Sieć, bowiem jak repliką można nazwać coś, co producent nazwał M49K, sprzedawca przechrzcił na G36K1 z podpórką, a które to cudo jest wariacją na temat karabinka G36C wyposażonego w oszałamiającą liczbę szyn montażowych i tłumik dźwięku? M49K (z podpórką!) to, na szczęście, nie jedyna dostępna opcja dla graczy o nieco chudszych portfelach.

Większość ludzi zakłada, że repliki airsoftowe - sprężynowe, gazowe czy elektryczne, pochodzą gdzieś, z bliżej nieokreślonego miejsca w Azji. Najczęściej można się pod takim twierdzeniem podpisać, jednak pojawiają się również rodzimi producenci ASG lub firmy wytwarzające swoje modele przy współpracy z Chinami. Do tych ostatnich należy krakowski Krakman. Współpraca polega na tym, że choć repliki powstają w Państwie Środka, to jednak na zamówienie i według wytycznych polskiego partnera. W naszym kraju są one oferowaną pod marką P&J Guns. Należą do górnej półki cenowej tanich ASG, ich ceny wahają się w przedziale od 500-600 złotych.

(ciąg dalszy w numerze)


Broń i Amunicja - 05/2007
Drukuj Góra