Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy estoński Ground Master

Wojska lądowe, 27 marca 2013

Estonia wprowadziła do służby pierwszą trójwspółrzędną mobilną stację radiolokacyjną dalekiego zasięgu Ground Master 403.

Pierwszy estoński zestaw Ground Master osadzony na ciężarówce Armoured Sisu 8x8. Radar może wykrywać cele powietrzne na dystansach do 470 km, a w pionie do 30 km / Zdjęcie: MO Estonii

Pierwszy z 2 zakupionych przez Estonię w 2009 transportowalnych zestawów GM 403 (Ground Master 403 dla Finlandii i Estonii, 2009-05-01) został umieszczony na zbudowanym na przełomie 2011/2012 stanowisku na wyspie Muhu. W przyszłym roku dołączy do niego drugi, na południu kraju. W połowie stycznia pierwszy zestaw radarowy otrzymała Finlandia (Pierwszy Ground Master dla Finlandii, 2013-01-16).

Estońskie stacje GM 403 zostały osadzone na ciężarówkach Armoured Sisu 8x8 (Sisu 8x8 dla Estonii, 2012-11-09). Wozy otrzymały m.in. opancerzoną kabiną kierowcy oraz hydraulicznie sterowaną i poziomowaną automatycznie platformę, zapewniającą aparaturze radarowej optymalne warunki pracy.

Produkowane przez spółkę ThalesRaytheonSystems (TRS) radiolokatory uzupełnią obecnie wykorzystywane przez Estończyków urządzenia, w tym m.in. dostarczony w 2003 radar dalekiego zasięgu Lockheed martin AN/TPS-77. W przyszłości estońskie GM 403 zostaną włączone w natowski system dozoru przestrzeni powietrznej. Mają także wspomagać systemy nadzoru cywilnego ruchu powietrznego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.