Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot belgijskiego NH90 NFH

Marynarka wojenna, 09 kwietnia 2013

Wczoraj NHI poinformowało o oblocie pierwszego śmigłowca pokładowego NH90 dla Belgii. Przeprowadzono go 5 kwietnia w zakładach Eurocoptera w Donauwörth.Pierwszy belgijski NH90 NFH podczas oblotu Zdjęcie: NH INdustries

Podczas lotu, trwającego 45 minut, sprawdzono działanie podstawowych instalacji płatowcowych i zespołu napędowego. W następnych tygodniach wiropłat wykona kolejne loty próbne, mające na celu zbadanie jego własności pilotażowych i działania zabudowanego wyposażenia.

Belgia zamówiła 8 NH90. Pierwszy z czterech wiropłatów w wersji transportowej (TTH) został przekazany pod koniec ub.r. (Pierwszy NH90 dla Belgii, 2012-12-24).

Dwa z 4 morskich NFH będą operować z pokładów fregat Leopold I (F930) i Louise-Marie (F931). Druga para zastąpi wysłużone Sea Kingi Mk48, przeznaczone do zadań poszukiwawczo-ratowniczych. Wszystkie śmigłowce zostaną dostarczone w standardzie Step B, czyli całkowitej zdolności operacyjnej.

Wyposażenie wiropłatów odbieranych przez Belgię będzie zbliżone do NH 90 NFH holenderskiej marynarki wojennej, które są intensywnie testowane (Holenderskie NH90 na wzburzonym morzu, 2012-09-21). Pozwoli to na wykorzystanie doświadczeń zdobytych przez Holendrów, a w przyszłości prowadzenie wspólnych szkoleń i zwiększenie poziomu interoperacyjności.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.