Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Oblot belgijskiego NH90 NFH

Marynarka wojenna, 09 kwietnia 2013

Wczoraj NHI poinformowało o oblocie pierwszego śmigłowca pokładowego NH90 dla Belgii. Przeprowadzono go 5 kwietnia w zakładach Eurocoptera w Donauwörth.Pierwszy belgijski NH90 NFH podczas oblotu Zdjęcie: NH INdustries

Podczas lotu, trwającego 45 minut, sprawdzono działanie podstawowych instalacji płatowcowych i zespołu napędowego. W następnych tygodniach wiropłat wykona kolejne loty próbne, mające na celu zbadanie jego własności pilotażowych i działania zabudowanego wyposażenia.

Belgia zamówiła 8 NH90. Pierwszy z czterech wiropłatów w wersji transportowej (TTH) został przekazany pod koniec ub.r. (Pierwszy NH90 dla Belgii, 2012-12-24).

Dwa z 4 morskich NFH będą operować z pokładów fregat Leopold I (F930) i Louise-Marie (F931). Druga para zastąpi wysłużone Sea Kingi Mk48, przeznaczone do zadań poszukiwawczo-ratowniczych. Wszystkie śmigłowce zostaną dostarczone w standardzie Step B, czyli całkowitej zdolności operacyjnej.

Wyposażenie wiropłatów odbieranych przez Belgię będzie zbliżone do NH 90 NFH holenderskiej marynarki wojennej, które są intensywnie testowane (Holenderskie NH90 na wzburzonym morzu, 2012-09-21). Pozwoli to na wykorzystanie doświadczeń zdobytych przez Holendrów, a w przyszłości prowadzenie wspólnych szkoleń i zwiększenie poziomu interoperacyjności.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.