Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze LOSP szybciej?

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 kwietnia 2008

MON chce przyspieszenia dostaw samochodów patrolowych do Afganistanu. By jak najszybciej podnieść poziom bezpieczeństwa żołnierzy polskiego kontyngentu, resort planuje w sierpniu wysłać tam dodatkowe 20 Rosomaków.

Kilka lat temu publicznie twierdzono, że Humvee zapewnią naszym żołnierzom bezpieczeństwo, mimo, że istniały już wtedy samochody patrolowe lepiej zabezpieczone przed wybuchami min. Dzisiaj wiemy, że 3 z czterech naszych zabitych w Afganistanie, poległo w Humvee. Wiadomo również, że skokowe zmniejszenie strat amerykańskich w Iraku także jest spowodowane szerszym wykorzystaniem samochodów podobnej klasy, MRAP / Zdjęcie: MON

W oświadczeniu gen. Sławomira Szczepaniaka, Dyrektora Departamentu Zaopatrywania SZ RP, poinformowano również o zwolnieniu pierwszej partii 40 pojazdów z obowiązku offsetowego. Pisaliśmy o tym pod koniec marca (zobacz LOSP ruszył - wybór jesienią…). Ma to pozwolić na szybkie przeprowadzenie procesu przetargowego z udziałem dostawców zagranicznych.

Jednocześnie przedstawiciel MON stwierdził, że resort chce, by pierwsze dostawy LOSP mogłyby odbyć się już w końcu 2008, choć nie jest pewne, czy tak krótki termin będzie realny z punktu widzenia producenta, zwycięzcy przetargu na LOSP.

By zapewnić naszym żołnierzom lepszą ochronę, resort obrony w trybie pilnym przygotowuje się również do nieplanowanego wcześniej wysłania do Afganistanu 20 KTO Rosomak, które zostaną opancerzone i wyposażone w obrotnicę do montażu uzbrojenia pokładowego. Mają one dotrzeć na miejsce w sierpniu i zostać wycofane, po przybyciu większej ilości LOSP.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.