Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IDEF 2013: CZ 75 P-07 Duty do Egiptu

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 10 maja 2013

Przedstawiciele czeskiej fabryki broni Ceska Zbrojovka ujawnili na IDEF, że CZUB podpisał umowę na ogromny kontrakt na dostawę 50 tys. pistoletów CZ 75 P-07 Duty do Egiptu.

W Stambule Czesi zaprezentowali wiele broni z fabryki w Uherskim Brodzie, ale największą niespodzianką była informacja o dostawach 50 tys. pistoletów CZ 75 P-07 Duty do Egiptu

W Stambule Czesi pokazywali rodzinę swoich pistoletów, jak też 9-mm pistolet maszynowy Scorpion EVO 3A1 i 5,56-mm karabinek CZ 805 BREN A1 (Nowa broń dla ACR, 2012-08-08). Pochwalili się też realizacją ogromnego kontraktu dla egipskich formacji mundurowych.

Przetarg na nową broń krótką w Egipcie rozpoczął się pod koniec 2012. Umowę podpisano na początku 2013. Egipcjanie z blisko 20 ofert pistoletów z całego świata zdecydowali się na wybór czeskiej broni. Obecnie zakłady CZUB obłożone są produkcją pistoletów P-07, bowiem umowa ma zostać zrealizowana do końca roku.

CZ 75 P-07 Duty ma wymiary 185 x 130 x 37 mm, długość lufy 95 mm i z pustym 16-nabojowym magazynkiem ma masę 0,77 kg. W broni zastosowano mechanizm spustowy Omega, pozwalający na łatwą wymianę dźwigni bezpiecznika nastawnego i zwalniacza kurka. Czesi poprawili również przyczepność chwytu / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

9-mm pistolet samopowtarzalny CZ 75 P-07 Duty pokazano po raz pierwszy w 2009. Ma lufę długości 95 mm. Wbrew nazwie, broń nie ma wiele wspólnego z słynnym CZ 75. Jest inaczej ryglowana, niż siedemdziesiątka piątka – w oknie wyrzutowym, ma inną krzywkę odryglowującą, nowy mechanizm spustowy Omega i asymetryczną szynę spustową.

Warto dodać, że w sierpniu 2012 zadeklarowano, że P-07 będzie też produkowany na Słowacji przez Sitno Holding. Jest to podwykonawca dla CZUB, jak też otwarta propozycja dla armii słowackiej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.