Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

C295 z pomocą humanitarną dla Peru

Lotnictwo wojskowe, 20 maja 2013

Transportowiec C295 wojsk lotniczych Kolumbii przewiózł na terenie Peru 8 t ładunku w ramach pomocy humanitarnej.

Kolumbijski C295 z ładunkiem koców i karimat dla Peruwiańczyków / Zdjęcie: Airbus Military

Airbus Military opublikował informację, że w ubiegłym tygodniu jeden z samolotów transportowych C295 przeznaczonych dla wojsk lotniczych Kolumbii przewiózł na pokładzie ładunek o masie 8 t dla potrzeb peruwiańskiego INDECI (Instituto Nacional de Defensa Civil – Narodowego instytutu obrony cywilnej).

W ramach pomocy humanitarnej dostarczył on koce i karimaty dla ludności w miastach Juliaca i Jauja. Rząd w Limie co roku organizuje tego rodzaju akcje, mające na celu ochronę mieszkańców przed skutkami mroźnych zim.

Co najciekawsze, samolot wykonał wspomnianą misję humanitarną niejako przy okazji przelotu z zakładów Airbus Military w Sewilli do macierzystej bazy w Kolumbii. Przed przekazaniem transportowca kolumbijskim lotnikom, producent zorganizował, także na terenie Peru, serię lotów pokazowych z jego udziałem, pokazujących zdolność do operowania samolotu z trudno dostępnych lotnisk położonych w Andach. Razem z nim wojska lotnicze Kolumbii mają na stanie 6 transportowych C295 (Kolumbia zamówiła dodatkowy C295, 2013-01-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.