Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosja zamawia Be-200

Lotnictwo wojskowe, 27 maja 2013

Ministerstwo Obrony FR zawarło z TANTK im. Beriewa kontrakt na dostawę 6 samolotów Be-200. Wartość umowy to ponad 8,4 mld rubli.

Obecnie w służbie rosyjskiego Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych znajduje się 5 Be-200CzS / Zdjęcie: TANTK

Są to pierwsze samoloty tego typu, zakupione przez rosyjski resort obrony od Lotniczego Kompleksu Naukowo-Technicznego im. G.M. Bieriewa z Taganrogu (TANTK). Dwa pierwsze statki powietrzne zostaną dostarczone w wersji Be-200CzS, znanej także pod oznaczeniem Be-200ES (Be-200ES nie spełnia wymogów, 2012-06-17). Pozostałe 4 będą przekazane w wersji Be-200PS, przystosowanej do gaszenia pożarów.

Be-200 to największa w świecie amfibia wielozadaniowa. Samoloty tego typu mogą przewieźć 7,5 t ładunku lub 72 osoby. Wersja pożarnicza zabiera na pokład 12,5 t wody.

Całkowita wartość umowy to 8,4081 mld rubli  (268 mln USD). Jak twierdzą przedstawiciele TANTK, Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej może w przyszłości zakupić 8 kolejnych Be-200.

Kilka lat temu Be-200 nabyła także Grecja (Grecja pierwszym zagranicznym nabywcą Be-200, 2008-01-14).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.