Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brazylijskie Gepardy już w służbie

Wojska lądowe, 10 czerwca 2013

Wojska lądowe Brazylii przyjęły oficjalnie do uzbrojenia pierwszą partię używanych niemieckich samobieżnych przeciwlotniczych zestawów artyleryjskich Gepard 1A2.

Jeden z pierwszych brazylijskich Gepardów 1A2, prezentowany podczas wystawy LAAD 2013 / Zdjęcie: Santiago Rivas

Uroczystość miała miejsce 22 maja. Obecnie brazylijskie siły zbrojne mają na stanie 8 Gepardów. Łącznie Brasilia zakupiła 34 zestawy, za sumę 30 mln USD (Brazylia kupuje używane Gepardy, 2013-03-18), wraz z 3 kolejnymi, które posłużą jako źródło części zamiennych. Według planów pozostaną one w służbie do 2030.

Jak już wspomniano wcześniej, pierwszym sprawdzianem możliwości Gepardów 1A2 będzie osłona przeciwlotnicza stadionów, na których w dniach 15-30 czerwca rozgrywane będą mecze Pucharu Konfederacji FIFA. Zestawy zostaną rozlokowane po 4, w Brasilii i w Rio de Janeiro.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.