Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie techniczne kuwejckich Hornetów

Lotnictwo wojskowe, 11 czerwca 2013

Kongres USA został poinformowany przez DSCA o zleceniu na kontynuację wsparcia technicznego dla użytkowanych przez Kuwejt samolotów wielozadaniowych F/A-18 C/D.

F/A-18C wojsk lotniczych Kuwejtu / Zdjęcie: Bruce R. Trombecky

Porozumienie ma dotyczyć kontynuacji obecnie realizowanych usług związanych m.in. ze wsparciem technicznym i logistycznym samolotów oraz ich przeglądami okresowymi i ewentualnymi remontami. Planowane prace miałyby wiązać się również z unowocześnieniem oprogramowania wyposażenia pokładowego F/A-18 C/D i usprawnieniem funkcjonowania ich zespołów napędowych. W grę wchodzić ma także dostawa wyposażenia naziemnego, części zamiennych oraz dodatkowej dokumentacji technicznej.

Wartość zlecenia szacowana jest na 200 mln USD. Podmiotami wykonawczymi mają być m.in. General Dynamics, Boeing oraz Wyle Laboratories. Porozumienie nie przewiduje offsetu, a jego realizacja ma odbyć się w ramach rządowego programu Foreign Military Sale.

Wojska lotnicze Kuwejtu posiadają obecnie około 40 F/A-18 C/D. Samoloty zaczęły wchodzić do służby na początku lat 1990. W przyszłości ich dopełnienie mogłyby stanowić francuskie Rafale (Kuwejt będzie testował Rafale, 2010-04-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.