Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.


Warning: DOMDocument::loadHTML() [domdocument.loadhtml]: Unexpected end tag : u in Entity, line: 1 in /library/Site/String.php on line 146

Opozycja przeciw Rafale

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 22 marca 2010

Kilka członków kuwejckiego parlamentu zaprotestowało przeciwko planowanemu zakupowi myśliwców Rafale. Twierdzą, że transakcja jest podejrzana.

</span>Ewentualny zakup Rafale przez Kuwejt wpisałby się w tradycję dotychczasowych zakupów. Wojska lotnicze tego kraju korzystają wyłącznie ze statków powietrznych wyprodukowanych w USA, Francji i Wielkiej Brytanii / Zdjęcie: Dassault Aviation

W wydanym oświadczeniu członkowie Bloku Reform i Rozwoju, kojarzeni ze skrajnymi islamistami, stwierdzili, że testy techniczne francuskiego myśliwca wielozadaniowego wypadły niepomyślnie, a mimo to rząd nadal rozpatruje ich zakup. Faktem jest przy tym, że wyniki prac komisji wojskowej w tej kwestii zostały utajnione. Islamiści ostrzegli więc władze przed kontynuowaniem podejrzanego przedsięwzięcia. Dodamy, że kilka miesięcy wcześniej, część parlamentarzystów uznała ewentualną transakcję za zbyt drogą.

Pierwsze informacje o prowadzeniu negocjacji między Paryżem a Kuwejtem na temat sprzedaży Rafale, pojawiły się w 2008, po wizycie prezydenta Sarkozy w emiracie. Ujawniono wtedy, że w grę wchodzi 14-28 samolotów, później pojawiły się mniejsze liczby: 12-14 egz. (zobacz: Kuwejt zainteresowany Rafale). Maszyny miałyby być dopełnieniem 39 amerykańskich F/A-18C/D.

Oświadczenie islamistów nie zawiera żadnych konkretów. Wiadomo jednak, że tworzą oni trzon grupy, kontestującej plany zakupów specjalnych rządu, a szczególnie samolotów transportowych rodziny C-130 oraz fabryki amunicji z USA.

Parlament składa się z 50 posłów. Nie mają oni jednak tak dużych uprawnień, jak w innych państwach. Mimo, że Kuwejt jest najstarszą monarchią konstytucyjną regionu, uprawnienia organu wybieralnego są mocno ograniczone, a jego prace były wielokrotnie zawieszane przez emira.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.