Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tysięczny Bushmaster dla Australii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 14 czerwca 2013

Thales poinformował o przekazaniu Australii tysięcznego samochodu patrolowego Bushmaster.

Australijskie Bushmastery doskonale sprawdziły się w Iraku i Afganistanie, oferując wyższy poziom ochrony balistycznej niż klasyczne samochody, a także wysoki poziom ochrony przeciwminowej. Samochody te mają 7,18 m długości i 2,65 m wysokości. Ich zasięg to 800 km. Rozwijają prędkość ponad 100 km/h / Zdjęcie: MO Australii

Uroczystość odbyła dzisiaj na terenie zakładów Thales Australia w Bendigo na terenie stanu Wiktoria. Udział wzięli w niej przedstawiciele producenta oraz odbiorcy, australijskich sił zbrojnych.

Pierwsze Bushmastery trafiły do Australijczyków w 2005. Pozytywne doświadczenia z ich użytkowania w Iraku i Afganistanie przyczyniły się do systematycznego zwiększania liczby kupowanych przez Canberrę wozów (Kolejne australijskie Bushmastery, 2008-10-30). Zaowocowały one również porozumieniami eksportowymi do Holandii i Wielkiej Brytanii (Dodatkowe Bushmastery dla Holendrów, 2007-11-21).

Ostatnie zamówienie Australijczyków na Bushmastery pochodzi z lipca 2012. Wówczas to Canberra zamówiła dodatkowe 214 pojazdów. Wraz z partią 101 wozów zakupionych niemalże rok wcześniej, miały one uzupełnić straty poniesione w ramach misji ISAF w Afganistanie, a także podnieść ogólną liczbę samochodów tego typu w strukturach australijskich sił zbrojnych do 1052.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.